TOROSLAR BELEDİYESİNİN EĞİTİM YARDIMININ 1'İNCİ TAKSİTİ HESAPLARA YATTI  

TOROSLAR BELEDİYESİNİN EĞİTİM YARDIMININ 1'İNCİ TAKSİTİ HESAPLARA YATTI  
12 Şubat 2024 - 09:35
TOROSLAR BELEDİYESİNİN EĞİTİM YARDIMININ 1’İNCİ TAKSİTİ HESAPLARA YATTI
 
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, lisans öğrencileri için 5.500 TL, önlisans öğrencileri için 2.750 TL destek verdiği eğitim yardımının 1’inci taksidini, öğrencilerin banka hesabına yatırdı.
 
Burs başvurusu koşullarını sağlayan 814 lisans, 406 önlisans olmak üzere 1220 öğrenci, bir defaya mahsus olmak üzere belediyenin karşılıksız eğitim yardımından faydalanıyor.
 
İkinci taksit ödemeleri ise en kısa zamanda öğrencilerin hesaplarına yatırılacak.
 
BAŞKAN YILMAZ; “EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ”
 
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencilerine bir nebze olsun destek olmak istediklerini belirterek; “2023-2024 Eğitim Öğretim dönemini kapsayan eğitim yardımımızın ilk taksidini öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırdık. Öğrencilerimiz; okuyacaklar, öğrenecekler, yetişecekler ilçelerine, şehirlerine, ülkelerine, milletine ve devletine hizmet edecekler inşallah. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Toroslar Akademi Eğitim Merkezi’nde, LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilere destekleme kurslarıyla da destek olduklarını hatırlatan Başkan Yılmaz; “Eğitim önceliğimiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi eğitim almasını önemsiyoruz. İlçemizde okul öncesi eğitiminden üniversiteye kadar öğrenim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanlarında olduk” diye konuştu.
 
 
 
 

Bu haber 744 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum