SİNCAN HER MEVSİM İLAÇLANIYOR

Reklam
SİNCAN HER MEVSİM İLAÇLANIYOR
17 Kasım 2023 - 12:33
SİNCAN HER MEVSİM İLAÇLANIYOR
 
Sıfır Atık ve çevre dostu projeleriyle takdir toplayan Sincan Belediyesi ilçede ilaçlama çalışmalarına da ayrı özen gösteriyor. Çalışmalarını her mevsim aralıksız sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri 5 yılda toplam 1372 ton ilaç sokaklar için, 561 ton ilaç yeşil alan için kullanırken; 2407 larva noktasında da ilaçlama yaptı.     
Sincan Belediyesi sokak sokak ilçenin dört bir yanında her mevsim ilaçlama çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, halk sağlığı zararlıları ile mücadele ve insanlar üzerinde oluşacak rahatsızlıkların en aza indirilmesi amacıyla tüm imkanlarını seferber ediyor. Ekipler 5 yılda toplam 1372 ton ilaç sokaklar için kullanırken, 561 ton ilaçla da yeşil alanlarda çalışma yaptı.
2 bin 407 Noktada Larva Çalışması
Ekipler ilçede tüm mahallelerdeki rögarlarda fare ve hamam böceği çalışmasına da devam ediyor. Ayrıca sivrisinek, karasinek üremesinin önüne geçmek için de larva noktaları ilaçlanıyor. Son 5 yılda toplam 19250 adet fare ilacı kullanıldı, 9625 litre ilaç da hamam böceği için kullanılarak rögarlarda çalışma yapıldı. 2407 noktada larva ile mücadele edilirken 12035 litre ilaç kullanıldı. 
 
5 araç ve 10 kişilik ekiple yoğun ve etkin bir mesai harcayan Sincan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçenin dip bucak her noktasını düzenli olarak ilaçlayarak vatandaşlara sağlıklı yaşam alanı sunuyor, ilaçlama çalışmalarına dört mevsim devam ediyor.
 
Bu haber 783 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum