EDİRNEDEN HATAY’A MASTERLER AYVALIK’TA BULUŞTU

EDİRNEDEN HATAY’A MASTERLER AYVALIK’TA BULUŞTU

EDİRNEDEN HATAY’A MASTERLER AYVALIK’TA BULUŞTU
22 Eylül 2020 - 09:59
Reklam
Reklam

EDİRNEDEN HATAY’A MASTERLER AYVALIK’TA BULUŞTU

ŞAMPİYONLUĞA MİLAS MASTERLER ULAŞTI

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde 3.kez düzenlenen Masterler Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası’nda şampiyonluğu  Milas Masterler takımı kazandı. Edirne’den Hatay Samandağ’a uzanan değişik bölgelerden 12 takımın katıldığı turnuva pandemi kısıtlamaları gölgesinde ama adı gibi dostluk ve kerdeşlik havasında tamamlandı.

ŞAMPİYONU PENALTILAR BELİRLEDİ

17-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvanın maçları Ayvalık Stadı’nda oynandı. Aydın, Balçova Termal, Bandırma Gençlerbirliği, Bodrum Birlik, Edirne, Edremit 9 Eylül, Hatay Samandağ, Karşıyaka 1912 Çarşı, Manisa 1965, Milas ve Seferihisar Masterler ile Hatay Zülüflühan Veteranlar takımlarının yer aldığı turnuva 4’er takımlı 3 grupta eleme maçları ile başladı. Gruplarında ilk iki sırayı alarak yarı finale çıkan takımlardan Edirne, Bodrum Birlik Masterleri 3 -0, Milas, Hatay Samandağ Masterleri 2-1’lik skorlarla geçerek finalist oldular. 0 – 0 biten final maçının sonunda penaltı atışlarına geçildi. Edirne 3 penaltı atışından yaralanamazken Milas Masterler  4 penaltıyı gole çevirerek şampiyonluğa ulaştılar.    

FUTBOL İÇİN BİN 250 KİLOMETRE YOL KATETTİK

Futbol aşkı için bu zor dönemde Bin 250 (1250) kilometre yol katederek Ayvalığa geldiklerini belirten Hatay Samandağ Masterler Kulübü Başkanı Tahsin Demir 40 yaşını aşmış ama hayata küsmemiş insanların gençlerin heyecanıyla sahada olduğunu söyledi.

Edirne Masterler Kulübü Başkanı Muzaffer Yıldırım ise Ayvalık turnuvasının çok özel dostluklara vesile olduğunu, bu dostlukları Türkiye’nin her yerinde sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı.

Birinciliği kazanan Milas Masterler Kulübü Başkanı Erkan İşli turnuvanın kendileri için yer aldıkları Türkiye Masterler  ve Veteranlar  Federasyonu Ligi (TMVFL) öncesi çok iyi bir hazırlık niteliği de taşıdığını söyledi. Erkan İşli; “Bir yıl önce Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandık. Bu yıl pandemi şampiyonanın yapılamamasına sebep oldu. Ama biz çalışmalarımızı aralıksız sürdürüp ünvanımızı gelecek yıllara taşımaya çalışıyoruz” dedi.

Turnuva Organizasyon Komitesi ve  İzmir Kaf Kaf Masterler Kulübü Başkanı Kadir Sever ise Türkiye’nin hemen  en kuzeyinden Edirne’den ve en güney ucu Hatay Samandağ’dan takımları bir araya getirmenin, dostluk ve kardeşlik havasında spor yaptırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kadir Sever; “Trakya’dan Edirne’mizden, Akdeniz’de Hatay Samandağı’mıza, Ege’nin en batısı Bodrum’umuza kadar uzanan bölgelerden dostlarımızla buluştuk. Üç günlük buluşmada herkes sahada maçı , saha dışında dostlukları kazanmak için elinden geleni yaptı. Önümüzdeki yıllarda da geleneksel Ayvalık turnuvasında buluşmayı diliyoruz. “ dedi.

Turnuva final maçının ardından düzenlenen kupa ve plaket takdim töreni ile sona erdi.

Bu haber 920 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam
  • Reklam