BÜYÜKŞEHİR’DEN TEMİZ ULAŞIM

BÜYÜKŞEHİR’DEN TEMİZ ULAŞIM

BÜYÜKŞEHİR’DEN TEMİZ ULAŞIM
17 Ocak 2020 - 11:10
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların daha hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri için temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.
         EGO Genel Müdürlüğü bünyesindeki otobüsler iç-dış temizlenerek, ilaçlamaları yapılıyor. Otobüs içlerinin dezenfeksiyonu için insan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı Tip-2 adlı ürün kullanılıyor.
 
“TEMİZ BİR YOLCULUK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”
EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı 1. Bölge Şube Müdürü Erkan Tarhan, servis dönüşünde otobüslerin önce iç temizliğinin yapıldığını, belirli periyotlarla da dezenfekte işlemi uyguladıklarını belirterek, “Yolcularımızın daha temiz, daha ferah bir yolculuk yapması için her gün araçlarımız temizleniyor. Temiz bir yolculuk için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
 
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA ÖNCELİK TOPLUM SAĞLIĞI
EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Başkanlığı İş Güvenliği Uzmanı Didem Taylan da şu bilgileri verdi:
“EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi bünyesinde vatandaşlarımıza hizmet veren araçlarımızın sık sık dezenfeksiyonu ile otobüs iç ve dış temizliklerini yapıyoruz. Toplum sağlığı açısından vatandaşlarımızın ertesi güne sağlıklı bir şekilde araçlarımızı kullanabilmeleri için bütün gece çalışmalarımız devam ediyor. Kullanılan dezenfeksiyon ürünü Sağlık Bakanlığı ruhsatlı, Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleridir ve insan sağlığına zararlı değildir.”
 
RAYLI SİSTEMLERDE DE İLAÇLAMA
Ankara’da toplu taşıma araçlarında özellikle halk sağlığını gözeten Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı ekipleri, otobüsler kadar raylı sistemlerde de titiz bir temizlik ve ilaçlama çalışması yürütüyor.
Metro ve ANKARAY’da her ay düzenli olarak dezenfekte işlemi, her hafta da temizlik çalışması yapılıyor. Vatandaşlardan 153 ALO Mavi Masa’ya gelen şikayetleri anında değerlendiren temizlik ekipleri, ihtiyaç duyulan noktalara anında müdahale ediyor. Merdivenler, tuvaletler ve ortak kullanım alanlarının tamamı temizlenirken, kirlilik oranları da ölçülüyor.
 
“İNSAN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Dezenfeksiyon çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Vektörle Mücadele Kontrol Amiri Dr. Hatice Bayraktar, şöyle konuştu:
“Her ay ilaçlama çalışmamız var. Özellikle Raylı Sistemlerde insan popülasyonunun fazla olmasından dolayı Mavi Masa’ya ve bizim merkezimize ulaşan şikayetleri değerlendirerek, ilaçlama çalışmalarını daha sık yapmaya gayret ediyoruz. İnsanların ve kirlilik yükünün çok olduğu bir alanda sık aralıklarla yapılan dezenfeksiyon mücadelesinin insan sağlığı açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz.”
        EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Metro Destek Hizmetler Şube Müdürü Zeliha Kaya da, temizlik çalışmalarını günlük ve haftalık olarak yaptıklarını söyleyerek, “Hijyen önceliğimiz. Daha temiz bir ulaşım için çalışıyoruz” dedi.
 

Bu haber 1268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum